Ali Express’ten Akıllı Saat Almak

Aliexpress sitesinde gezinirken akıllı saat modellerini gördüm kendime bir tane saat almak için bir tane saat modeli beğendim beğendiğim saat K88H SmartWatch isimli bir saatti fiyat açısından da uygun olduğu için saati satın aldım.Saati ben kargo fiyatı dahi 37.61 $ satın aldım.Türk Lirası ile yaklaşık 143 TL gibi bir fiyatı vardı Türkiye’de böyle bir model olmadığı için Çin’den aldım.

Saatin kargosunun gelmesi biraz uzun sürdü normalde o kadar uzun sürmemesi gerekirken kargo firmasının biraz gevşek davrandığını düşünüyorum.Ürünü 11 Kasım 2017 tarihinde sipariş verdim ürünün bana geldiği tarih ise  4 Aralık 2017  yaklaşık olarak 23 gün felan sürdü kargonun gelmesi.Kargo Hollanda üzerinden PostNL firması ile geldi zannediyorum ki bu yüzden yavaş olarak geldi.

Ürünüm geldiğinde her yeri güzelce ambalajlanmıştı  aşağıya da resimlerini ekleyeceğim zaten.Kutu içeriğini açtığım ürünüm sağlamdı ve çalışıyordu bir sorunu yoktu kutu içeriği de eksiksizdi.

K88H Akıllı Saat 

Normal akıllı saatleri takip edenler bilirler fiyatları çok pahalı güzel bir akıllı saat alabilmek için 1.000 TL’nin üzerinde para ödemeniz gerekiyor.Ancak saate bu kadar para vermekte gereksiz olur açıkçası bu nedenle Çin’de satılan akıllı saatlere yönelebilirsiniz.Bu saatler içerisinde en güzel olanı da K88H Akıllı saattir.

Benim sipariş ettiğim saat siyah deri olan modeldi metal hasırlı modelleri de mevcuttur.Saatin özelliklerinden bahsetmek istiyorum :

Saatte 1.2 inc İPS ekran bulunuyor ve renkleri çok canlı bunun yanı sırada dokunmatiği çok kaliteli küçük bir ekranda telefonda gezer gibi çok rahat bir şekilde gezebiliyorsunuz. Bu arada bir hatırlatma yapayım saat su geçirmiyor .

Saat Türkçe dilini destekliyor sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.Saatin içerisinde MTK2502C bir işlemci bulunuyor.En merak edilen konulardan biriside muhakkak ki şarjdır.Benim kullanımımla saatin şarjı bana 2 gün civarında yetiyor saatte 300 mah bir batarya var çok aşırı kullanılsa bile 1 günü rahat olarak çıkartır.Şarj konusuna girmişken yanında gelen şarj kablosundan da kabul edeyim.Yanında ki kablo çok kaliteli ve hissiyatı çok güzel bir güzel özelliği ise mıknatıslı bir ucu var saate yaklaştığında saati kendisi otomatik olarak tutuyor.

Saatin deri kordonu da tam deri hissiyatı vermedi bana ancak kaliteli olduğu belli yine aynı şekilde hissiyatı güzel bir malzemeden yapılmış.

Saati telefonunuza bluetooth ile bağlıyorsunuz ayrıca Google  Play üzerinde bulunan bir uygulaması var onuda indirmeniz gerekiyor.Saati hem Android’te hem de İOS üzerinde kullanabilirsiniz.

Saatin içerisinde ki uygulamalar şu şekilde ;

 • Telefon rehberi
 • Telefon Numarası çevirme
 • Müzik Çalar
 • Alarm
 • Adım Sayar
 • Nabız Ölçer
 • Hesap Makinesi
 • Hareketsizlik Bildirimi
 • Takvim
 • Mesajlar
 • İOS kullanlar için SİRİ

Yukarıda bahsettiğim uygulamalar saatte çok güzel bir şekilde çalışıyor.

Saat tasarımlarına gelirsem belkide saatin en zayıf kısmı burasıdır saatte yaklaşık olarak farklı olarak 10 tane saat tasarımı bulunuyor.Ancak tabi ki de bunların üretici firma tarafından güncellenme şansı var.İlk saat geldiğinde saatte 6 tane tasarım vardı ancak sonradan gelen bir güncelleme ile 10 taneye çıkartıldı ilerleyen zamanlarda çoğaltacaklarını düşünüyorum.

SAATE AİT RESİMLER :

ALİ EXPRESS’TEN İLK KEZ ALIŞVERİŞ YAPACAKLAR İÇİN BİLGİLER

1- Aliexpress güvenilir bir ticaret sitesidir rahatlıkla kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz.

2- Bir ürününüzün gelmemesi durumda Aliexpress üzeriden satıcı ile iletişime geçerek durumu belirtebilir anlaşamazlık çıkarsa Aliexpress’e durumu bildirip paranızı iade alabilirsiniz.

3- Ali Express Kargo Takibi Nasıl Yapılır ? Aliexpressten aldığınız ürünlerin kargo takibini http://www.17track.net/tr adresinden yapabilirsiniz.

 

SORMAK İSTEDİĞİNİZ SORULARI YORUM ATINIZ.

6 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.