Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Kılavuzu

Yeni web site açan arkadaşlar veya hali hazırda zaten bir web sitesi olan ancak sitesinde hiti olmayan arkadaşlar bu durumdan şikayetci olduğunuzu biliyorum sakin olun İnternet sitenize insanları sürekli olarak girmesi Google aramalarında web sitenizin ilk sıralarda çıkmasını istiyorsanız sitenizde uygulamanız gereken işlemin adı Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO‘dur.Bu işlemi kendiniz uygulayabilmeniz için belli bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir zira bu işlem doğru olarak uygulandığın da çok güzel sonuçlar vereceği gibi yanlış uygulandığında da çok kötü sonuçlar doğuracaktır. Bunun yanı sıra bu işi yapan bir çok SEO firmaları var ancak ücretler pek te makul seviyede değil.

Bu yazımda kendi sitesine ücretsiz olarak seo uygulaması yapmak isteyen kişiler için bir klavuz paylaşıyorum bu kılavuz bizzat Google tarafından hazırlanmış ve paylaşılmıştır içerisinde çok değerli ve gizli bilgiler var aslında tek gereken dikkatli ve düzgün bir şekilde okumanızdır.

Kılavuz da yazanları okuyarak sitenizde ki eksikliklerin tespitini yapın daha sonrasında bu eksiklikleri düzeltin bu sitenizin Google aramalarında yükselmesine ve ilk sayfalarda çıkmasına mutlaka etki edecektir.

İşte bahsettiğim kılavuz yukarıda da tekrar ettiğim gibi bu kılavuz Google firmasının web sitesi sahiplerine sunduğu bir nimettir aslında en doğru bilgiyi en doğru yerden almak terimine tamamen uymaktadır.Okuyacağınız metinler Türkçe’dir. ;

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Başlangıç Kılavuzu

Ayrıca wordpress alt yapısını kullanan arkadaşlar aşağıda ki yazılarımı da okuyabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.