Blogger Nedir ?

blogger-nedir

Blogger Nedir ?

Bu makalemde Blogger Nedir ? sizlere bunu anlatmaya çalışacağım. Blogger , Google tarafından hizmete açılmış bir ücretsiz servistir peki ne işe yarar.Bu servis ile kendinize ücretsiz site açabilirsiniz.Günümüzde çok sık olarak kullanılan güvenli bir sistemdir.

Bu sistemi kullanabilmek için tek ihtiyacınız bir gmail hesabıdır eğer gmail hesabına sahipseniz https://www.blogger.com/ adresine girerek kayıt yapın ve istediğiniz kadar sınırsız bir şekilde blog açabilirsiniz.Üstelik açtığınız bu bloggerların tüm yönetim yetkisi size aittir bu konuda Google size asla ve asla karışmıyor.

Ayrıca blogger’ın bazı avantajları da bulunuyor , bu sistemin kullanımı ve yönetimi çok kolaydır, blogger çok kullanılan ve yaygın bir sistem olduğu için bir çok ücretsiz temaya internetten ulaşabilirsiniz, bir sorun ile karşılaştığınızda çözümünü internette arayarak hemen ulaşabilirsiniz,google destekli olduğu için web sitenizin google’de yükselmesi diğer sitelere göre bir tık daha önde olabilmektedir.

Benim görüşümce bu sistemin tek dezavantajı bloggerın size verdiği alan adının sonunda blogspot.com.tr olmasıdır çok uzun olduğu için akılda kalıcı olmayabiliyor.Yani site adresi şu şekilde siteadresi.blogspot.com.tr olarak gözükecektir.Ancak endişelenmeyin şuan maddi durumunuz yeterli değilse,internette para harcamadan deneyim ve tecrübe kazanmak istiyorsanız blogger ile yola çıkın ve daha sonra maddi durumunuz yeterli olduğunda veya tecrübe kazandığınızda sitenizi parayla aldığınız yeni alan adına yönlendirme yapabilirsiniz.

Ayrıca blogger teması arıyorsanız blogger temaları adlı yazımı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.