Diriliş Ertuğrul 66.Bölüm Fragmanı

dirilis-ertugrul-66-bolum-fragmani

Diriliş Ertuğrul , dizisi her hafta ilgi ile heyecan ile takip ettiğim bir dizidir.Yayına başladığı günden beri çok şükür ki hiç bir bölümünü kaçırmadan izlemiş bulunuyorum.Dizi toplamda bu hafta ile beraber 65 bölüm oldu ve 65 bölümdür reyting rekorlarında birincidir.Türkiye rekorlarını alt üst etmiş durumdadır dizinin tüm oyuncu ve tüm çalışanlarını tebrik etmeyi kendime bir borç bilirim.

Diriliş Ertuğrul’un 65.Bölümünde Neler Yaşandı ?

Dizinin bu bölümünde Ertuğrul ve ailesi Çavdar obasına Candar Bey’in daveti ile yemeğe gitmişlerdi yemekte Candar Bey oğlu Ural’ın Kayı Alplerini şehit etmesini ve venediklilere satılan kilimleri yolda yaktırmasını Ertuğrul’dan gizlemek için verdiği davette Ertuğrul’a iş teklifinde bulunmuştur.Bu iş teklifi Venedikli tüccarlardan alıkları bahara kadar 1.500 adet kilim işinin yarısını Kayı Obasının yapmasıydı.Ertuğrul Bey alplerinin şehit edilmesi konusunda en başından beri Ural’dan şüpheleniyordu babası Candar’ın bu teklifi yapması ile şüpheleri daha da arttı ama elinde kesin bir kanıtı olmadığı için işi kabul etti.

Yapılan ortaklık sonucunda Kilim hanenin başına Halime Hatun , mali işlerin başına ise Aliyar Bey atandı.

Diğer yandan Ertuğrul ile ailesi obalarına dönerken Halime ve Ertuğrul yalnız kaldılar ve Halime hamile olduğunu Ertuğrul Bey’e söyledi.

Hanlı pazarda yaralı olarak yatmakta olan Turgut Alp ise iyileşip ayağa kalktı ve Ertuğrul Bey’e sitemler edip saygısızca ithamlarda bulundu ayrıca Simon’un kardeşi ile yakınlaşması da dikkatimi çekti acaba Ertuğrul ile gizli anlaşma yaparak oyun mu oynuyorlar aklıma gelmedi değil önümüzde ki bölümlerde bunu göreceğiz.

Öte yandan dizide görünmeyen Doğan Alp dizeye girdi ve Sultan Alaattin’in casusuymuş gibi Ertuğrul’un yerine geçti Ertuğrul bey üzerinde ki şüpheyi kaldırmaya çalıştı Simon’un şovalyeleri ile küçük çaplı cenk yaptılar.

Diğer yandan obada Ertuğrul’un tek umutlarından olan Haçaturyan sonunda deredeki altın yatağını tespit etti ve Ertuğrul’a söyleyerek altının tamamını çıkarmak için talimat aldı.

Toptamış Bey’in ölümünü araştıran Aliyar Bey Toptamış’ın naaşından kestiği dilini Artuk Bey’e vererek ondan zehirlenip zehirlenmediği konusunda yardım istedi ve Artuk Bey’in yaptığı çalışmalara sonucu zehirlenmiş olduğunu buldu ve bunu Aliyar’a söyledi.

Diğer yandan Kayı Çavdar ortaklığı için Hanlıpazar da bir yer tahsis edilmesi için çalışmalara başlandı Ural’ın oyunları ile Simon , Ertuğrul’u pazara çağırdı ve orada onu öldürmek için tüm pazara adamlarını yerleştirdi.Ural ise bir dilenci tutarak Ertuğrul’un belinde ki keseyi çalmasını istedi Ertuğrul ve alpleri tam pazara girdiği anda dilenci Ertuğrul’un belindeki keseyi aldı bunu fark eden Ertuğrul dilenciyi etkisiz hale getirip elini kesti ve herkes hayretle korku dolu gözlerle ona bakmaya başladı bu aradan Simon’un yerleştirdiği adamlar kılıçlarını çektiler ve dizi burada bitti.

Heyecanlı ve güzel bir bölümdü Diriliş Ertuğrul 66.Bölüm fragmanı biraz önce youtube’de yayınlandı bende sizlerle paylaşmak istiyorum aşağıdan fragmanı izleyebilirsiniz.Önümüz deki bölüm yine heyecanlı geçeceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.