DropShopping Nedir ? DropShopping Para Kazandırır mı ?

Dropshopping nedir ? Dropshopping Para Kazandırır mı ? Dropshopping için neler gerekli ? Dropshopping yapmak için vergi levhası gerekir mi ?

Dropshopping Nedir ?

Dropshopping benimde yakından ilgilendiğim hatta kullanmakta olduğum bir yöntem. Dropshopping nedir ? Türkçe anlamıyla stoksuz satış demektir. Yani siz tedarikçinin malını müşterilerinize satacaksınız malı tedarikçi gönderecek siz hiç birşeye karışmayacaksınız.Yani buda demek oluyor ki evet Dropshopping çok para kazandırır.

Basit anlamda kolay bir sistem eğer rayına sokulursa ve tutarsa sizi oturduğunuz yerden zengin edebilecek bir yöntem.

Dropshopping ,aslında uzun yıllardır yurtdışında uygulanan bir yöntem.Hatta orada bunun derslerini veren insanlar türedi bunların arasında bir tane de Türk var.

Ancak onlar tabi ki ücretsiz olarak bu dersleri vermiyor onların amacıda bu sistem için eğitim vererek sizden para koparmak.Bence gerek yok öyle birşeye.

Dropshopping Nasıl Yapılır ?

Dropshopping en yaygın olarak Amazon’dan kullanılıyor.Dünya çapında yaygın ve dünyanın en büyük alışveriş sitesi olan Amazonda ki satıcıların bir çoğu Dropshopping yaparak satış yapıyorlar.

Onların uyguladığı yöntem şöyle örnek veriyorum Canada için bir mağaza kuruyorlar ve Amerika üzerinde 1$ ürünü kendi mağazalarına ekleyip 10$ yazıyorlar.

Sipariş geldiğinde ise ürünü Amerika’dan 1$ sipariş verip müşterinin adresine gönderiyorlar ve 9$ kâr yapmış oluyorlar.

Peki bu Canada da yaşayanlar bilmiyorlar mı Amerika da aynı ürünün 1$ olduğunu hayır bilmiyorlar.Belki de o Amerika üzerinde 1$ olan ürün Canada üzerinde en ucuz 50$’dan satılıyor.

Dropshopping yapanlarda bu ürünlerde ki açıkları yakalayıp,tespit edip bunu fırsata çeviriyorlar.

Dropshopping Türkiye’de Yapılır mı ?

Dropshopping için Türkiye’de de kurulmuş bazı firmalar var.Daha yeni yeni başlayan bir sektör ancak Türkiye’de de bunu yapıp büyük paralar kazananlar var.Bende Türkiye üzerinde Dropshopping yapanlardan birisiyim. Daha henüz aylık binlerce TL para kazanamasam da satış yapıyorum.

Dropshopping için ne gerekli ?

Aslında çok fazla bir şey gerekli değil.Öncelikle bu işi hangi ülkede ve platform üzerinde gerçekleştireceğinizi bulmalısınız.

Türkiye üzerinde N11,Gittigidiyor,PTTAVM,Çiçeksepeti,Hepsiburada üzerinde Dropshopping yapabilirsiniz.

Dropshopping için Vergi Levhası Gerekir mi ?

Bu firmalardan Gittigidiyor satış yapmanız için vergi levhası istemiyor.

Bu firmaların yanı sıra kendi e-ticaret sitenizi kurarakda bu sistemi uygulayabilirsiniz. Ben hangisini yapıyorum diye sorarsanız benim vergi levham bulunduğu için ben n11,gittigidiyor ve kendi e-ticaret sitem üzerinden satış yapıyorum.

Dropshopping yapmanın avantajları ?

Avantajı kendinizi hiçbir riske atmadan, elinizde mal stoğu bulundurmadan e-ticaret yaparak satış yapmanız olacaktır. Herhangi bir firma ile anlaşarak onun ürünlerini belirli mecralarda satmaya çalışarak sipariş geldikçe sizde o ürünü anlaştığınız firmadan müşteriye göndereceksiniz tek olay bu.

Dropshopping Püf Noktası ?

Bu işin püf noktası doğru sektörü ve doğru ürünleri bulmanızdır. Örnek verirsem Google’de kalem diye aratırsanız binlerce sonuç binlerce fiyat çıkar ama siz gidipte koltuk kılıfı diye aratırsanız çıkan sonuçlar yarı yarıya düşecektir belkide. (Bunlar tamamen örnektir.)

TEDARİKÇİNİZ İLE ANLAŞMANIZI DÜZGÜN YAPIN DOĞRU SEKTÖRÜ BULUN VE OTURDUĞUNUZ YERDEN SADECE BİR BİLGİSAYAR VEYA TELEFON İLE BİNLERCE TL PARA KAZANIN.OLAY BUDUR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.