Fotomontaj ve fotoshop işlemleri nasıl yapılır

Fotoshop yap

Bazen resimlerimizde birtakım değişiklikler yapmak isteriz.Bu değişiklikleri yapabilmek için birçok program bulunur.Fakat bu programlardan en iyisi photoshop programıdır ve bunu yapabilmek için fotomontaj yapmayı öğrenmemiz gerekir. Fotomontaj yaparken istediğiniz bir resmi farklı bir şekilde değişiklik yapabilir ve apayrı bir resme dönüştürebilirsiniz.

Bu gibi durumları yaparken tabi ki hiç bir bilginiz yok ise çok zor olduğunu düşünebilir ve bunu yapmak sizi zorlayabilir. Fotomontaj yapabilmek için internet üzerinden photoshop videolarını izlemeniz ya da bir kursa gitmeniz gerekir.

Photoshop programı biraz geniş bir programdır.Öğrenebilmek biraz zamanınızı alabilir.Ama photoshop bambaşka bir dünyadır ve öğrendiğinize kesinlikle pişman olmazsınız.Photoshop programını ayrıca kursa giderek de öğrenebilirsiniz.Son derece uygun fiyatlarla photoshop kursları bulunmaktadır.Bu kurslar sayesinde photoshopu biraz da kendi gayretiniz olarak öğrenebilirsiniz.

Fotoshop Nasıl yapılır

Resimlerimizi düzenlemek, onların üzerinde ufak değişikler yapmak ve rötuş gibi durumlarda fotoshop yapmamız gerekmektedir. Fotoshop genellikleri yüzleri güzelleştirmek için kullanırsa da ancak bunun resmin fontunu değiştirebilir.

Bunu yapmak için bir çok programlar yer almakta olup bunlar ile basit bir şekilde fotoshop yapabilirsiniz. Özellikle mobil kullanıcıların sayısı artması ile birlikte mobil uygulamalar ile fotoshop yapmak daha kolay hale gelmiştir. Ancak profesyonel bir şekilde fotoshop yapmak isteyenler ise profesyonel bir program kullanıp bunun videolar izleyerek sizlerde yapabilirsiniz.

Fotoshopta efekt verme

Fotoshopta efekt vermeyi öğrenebilmek için youtube üzerinden videolar izleyebilirsiniz.Fotoshop yapmayı gerçekten öğrenmiş birisi efekt verme işlemi için pek zorlanacağını sanmıyorum.Efekt verme işlemini doğru uygulayabilmeniz için sizlerle bir video paylaşıyoruz.Aşağıda verdiğimiz videoya gierseniz rfekt verme işlemini öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.