Google Pixel Özellikleri

google-pixel-teknik-ozellikleri

Google ve HTC firmalarının iş birliği ile ortaya çıkarılmış Android sürümünün en saf halini kullanan yeni bir telefondur Google Pixel.Bu telefonun fiyatı ve özelliklerini aşağıda sizlere belirteceğim.

Google Pixel Fiyatı Ne Kadar ?

Telefonun en çok dikkat çeken tarafı muhakkak ki tasarımı olmuştur.Çok farklı bir tasarım ile karşımıza çıkan bu telefon çok ilgi çekti.Ülkemizde hepsiburada.com gibi siteler aracılığı ile telefonu alabilirsiniz.Telefon Türkiye pazarına 3.000 TL  gibi bir rakam ile girdi.

Telefonun fiyatı biraz pahalı ancak bu fiyat karşılığında kullanıcılara beklenen performansı inşallah verir.

Google Pixel Teknik Özellikleri 

Telefonun kasası metal olarak yapılmış ancak arka tarafta ikili tasarım konsepti yapıldığı için kamera ve parmak izi okuyucunun bulunduğu kısım camdan bir yüzey olarak yapılmış.

Google  Pixel’in ekran boyutu 5 inç olarak yapılmış ve Full HD bir çözünürlüğe sahip.Telefonda işlemci olarak Snapdragon 821 tercih edilmiş bu işlemci 4 GB ram ile desteklenmiş depolama alanı olarak ise bizlere Google iki seçenek sunmuş telefonu 32 GB veya 128 GB olarak alabilirsiniz.Adreno 530 grafik kartı ve 2770 mAh batarya ya da sahip bir telefon.

Günümüzde telefonlarda aranan en önemli özelliklerden biriside kameralar.Bu telefonda arkada EIS, çift-LED flaş ve lazer odaklama teknolojisine sahip 12 MP ön tarafta ise 8 MP bir selfie kamerası bulunuyor.

Ayrıca telefonda parmak izi okuyucu özelliği de bulunuyor.

google-pixel

Telefon özellikleri itibari ile çok iddalı bir telefon inşallah bu iddaa havada kalmaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.