İphone 6 Hala Alınır mı ?

Değerli okuyucular bu yazım içerisinde İphone 6 halen Alınır mı ? sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

Yaklaşık 2 hafta önce bir telefon aldım önümde 2-3 seçenek bulunuyordu ve bu seçeneklerden biriside İphone 6 idi.Ancak geldiğimiz yıl itibari ile (2018 Mart ayı) İphone 6 eski bir telefondu günümüz teknolojisine  ayak uyduramıyordu.Ancak ben kafamda ki tüm soruları aşıp İphone 6 32 GB aldım.

2 Haftadır da kullanıyorum.Bu arada ilk kez İOS işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorum.İlk deneyimlerime göre İphone 6 şuanda iyi gidiyor.

Kafamda ki sorular şöyleydi ;

1- Acaba şarj konusunda bir sıkıntı çıkartır mı ?

En merak ettiğim konulardan birisi idi telefonu almadan önce net bir bilgi bulamadım.Ancak 2 haftadır İphone 6’yı kullanıyorum ve bir sıkıntısını görmedim.Tabi ki kullanımdan kullanıma göre değişiyor ancak ben normal bir kullanıcıyım.

Sürekli olarak Youtube,Facebook ve İnstagram’da geziniyorum.Bu kullanımda İphone 6 beni 1 gün götürüyor.Bildiğimiz gibi İphone 6’da 1850 Amper batarya bulunuyor ama İOS bunu şuanda kapatıyor gibi.

Özellikle son zamanlarda okuduğum haberlerde yeni gelecek olan İOS güncellemelerin de bataryanın ele alınacağını duydum.Eğer Apple isterse daha fazla iyileşecektir diye düşünüyorum.

Ayrıca telefon çok hızlı şarj oluyor bu da güzel bir avantaj diye düşünüyorum.

2- Performansı nasıldı ?

İphone 6  , 2014 yılında çıkmış eski bir telefon bu nedenle acaba performasından bir sıkıntı yaşarmıyım diye çok düşündüm.Özellikle son zamanlarda artan İphone kullanıcılarının şikayetleri beni endişelendiriyordu.Ayrıca telefonda 1 GB gibi düşük bir Ram vardı.Ancak ben tüm bunlara da aldırmadım ve telefonu aldım.Şuanda bir sıkıntımız yok güzel bir şekilde çalışıyor.

3- Kamera performansı 2018 yılına ayak uydurabiliyor mu ?

Yani şuanda satılan bir çok markanın telefonlarında çift kamera ve abartılı Megapikseller uçuşuyor.Ama İphone 6’da 8 MP arka 1.2 MP ön kamera var.Kendim kameraya çok önem vermem ve kullanmam.Ancak telefonu alırken bunu da çok düşündüm.Ama şuadan boşa tereddüt etmişim diyorum çünkü İphone 6’nın kamerası oldukça iyi sonuçlar veriyor.

4- Neden İphone 6 Aldım ?

Aslında telefonun beni en çok çekeni tasarımıydı.Çok şık ve zarif bir telefon.Ayrıca çok ince ve hafif bir telefon.Alma nedenlerim arasında 1.sırayı bu neden alır.Alacağım telefon seçenekleri arasında İphone 6 dışında Xiaomi Mi 6’da vardı.Son vakte kadar kararım Mİ 6 almaktı ancak mağazaya gittiğimde son dakika değişikliği ile İphone 6 aldım.Şuadan pişman değilim ve mutluyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.