No Touch Lazer Göz Ameliyatı Oldum

No Touch Lazer ameliyatı oldum tüm yaşadıklarım sizlerle.

Merhabalar herkese, Yukarıda ki başlıktan da okuduğunuz üzere kendim uzun zamandır kullanmış olduğum gözlüklerimden kurtulmak için lazer ameliyatı olmaya karar verdim.Bu ameliyat için araştırmaya koyuldum ilk gördüğüm Veni Vidi  Göz hastanesinin Sosyal Medya üzerinden yaptığı reklamlardı.Bu reklamlarda hastanenin üzerine basarak söylediği Göze Dokunmadan Lazer ameliyatıydı yani No  Touch Lazer denilen ameliyat. Aşağıda kısa kısa başlıklar oluşturarak ameliyat öncesi ve ameliyat sonrasında yaşadıklarımdan size bahsedeceğim keyifli okumalar.

No Touch Lazer Ameliyatı Nedir ?

No Touch kelimesinin Türkçesi “Dokunmak Yok ” demektir.Klasik göz çizdirme ( lazer ameliyatlarında) operasyonlarında gözün üzerinde bir aparat yardımı ile ince bir tabaka açılarak lazer işlemi buraya yapılıyor ve kesilen tabaka geri kapatılıyor.Bu ameliyat türüne  Lasik vb. isimler veriliyor.Ancak No  Touch Lazer ameliyatında asla gözünüze dokunulmuyor direk lazere bakıyorsunuz ve ameliyatınız tamamlanıyor.

Bu arada bu ameliyatı Türkiye’de sadece 2-3 hastanenin yaptığını söylediler hastane tarafından ne kadar doğrudur bilemiyorum.
No Touch Lazer Ameliyatını Kimler Olabilir ?

Gözünüzün numaraları çok yüksek olabilir veya Kornea kalınlığınız klasik göz çizdirme ameliyatları için uygun olmayabilir ancak bu saydıklarım No Touch Lazer ameliyatını olmak için asla engel değil.18 yaşını tamamladıktan sonra gönül rahatlığı ile No Touch Lazer ameliyatını olabilir ve gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz.

No Touch Lazer Ameliyatı Öncesi  ?

Bu ameliyatı olmadan önce tabi ki bir doktora muayeneolmanız gerekiyor.No Touch Lazer ameliyatını olmaya karar verdiğim de Veni Vidi Göz hastanesinden bir muayene randevusu aldım.Kendim Ankara’da oturuyorum ve Balgat şubesinden randevu aldım.Randevumu Veysel Öztürk‘den aldım doktorum hakkında bir bilgim yoktu tamamen telefonda ki bayanın yönlendirmesi ile Veysel Hocayı seçtim.

Muayene için hastaneye gittiğimde önce göz ölçümlerimi yaptılar ardından Veysel hocanın odasına girdim orada doktorum gözlerime baktı ardından Göz Filmim için bana bir kağıt verdi ve film çektirmek için yan odaya geçtim.Göz filmimi de çektirdikten sonra yine doktorumun yanından geldim inceledi ve bir sıkıntı olmadığımı kornea kalınlığımın 490 olduğunu klasik göz çizdirme operasyonları için biraz ince olduğunu ama No Touch  Lazer’de bir sıkıntı olmayacağını söyledi.Beni fiyat ve ameliyat günü belirlemek için başka birine yönledirdi.

Muayene gözüme damla sıkma durumu felan olmadı.Benim göz numaralarım Miyop Sağ 2.25 ve  Sol 2.50 numaraydı.

No Touch Lazer Muayene Ücreti Ne Kadar ?

Bu arada kendim Bağkurluyum ve muayene için her şey dahil sadece 58 TL Ödedim.
No Touch Lazer Fiyatı  Ne Kadar ?

No Touch Lazer ameliyatı için telefonda aldığım bilgi 1.790 TL’den başladığı yönündeydi ancak hastanede Kornea kalınlığımın biraz ince olduğunu söylediler ameliyat için 3.250 TL istediler.Fiyatta anlaştıktan sonra 2 gün sonrası için ameliyat günü aldım.

Göz Çizdirdikten Sonra Göz Ameliyat Olunmaz mı ?

Halk arasında böyle dedikodular dönüyor ancak aslı yok.En azından benim geçirdiğim operasyon yöntemimde böyle bir durum yok.İleride gözümde başka bir sıkıntı olursa örnek olarak Katarakt gibi gözüme tekrar operasyon yapılabilir.
No Touch Lazer Operasyonu Polislik veya Askerlik İçin Olur mu ?

Net bir bilgim yok ancak asker ve polis adayları da sürekli olarak bu operasyonu yaptırıyorlar.Zaten No Touch Lazer operasyonunda göze herhangi bir müdahale olmadığı için ameliyat olduğunuz anlayamazlar diye biliyorum.En net bilgiyi doktorunuz ve polislik,askerlik alımı mevzuatından alabilirsiniz.
Ameliyat Günü

13.07.2018 Cuma günü saat 15.15’te göz çizdirme operasyonum vardı tam bu saatlerde Veni Vidi göz hastanesine gittim ve biraz beklemeye başladım.Doktorum ve hastane o gün biraz yoğundu.Sonrasında tekrar göz numaralarım alındı ve Veysel Hocam tekrar beni gördü gözüme tekrar kontrol etti.

Hastanenin personelleri ilgili kişiler saolsunlar.Beni bir odaya götürerek ameliyat sonrası hakkında bazı bilgiler verildi ve bazı kağıtları imzaladım ve sonrasında bir arkadaş beni alıp ameliyathaneye götürdü.Orada galoş ve önlük taktıktan sonra yine bir arkadaş gelip her gözüme 2 kere olmak üzere damla damlattı.Bu damlanın uyuşturucu olduğunu düşünüyorum damla damlatıldıktan sonra gözümün ağırlaştığını hissettim.Ardından bir hemşire 2 tane hap getirerek içmemi söyledi.Bu haplar ağrı kesici ve sakinleştiriciydi.

Orada 10 dakika kadar bekledikten sonra Doktorum geldi ve beni içeriye alıp makinaya yatırdılar.Yüzüme bir naylon yapıştırdılar ve sadece gözlerim açık kaldı.Biraz heyecanlamıştım ancak çokta bir korkum yoktu.

Sonrasında doktorum makine de ki ayarları kontrol ederek gözüme yine bir damla damlattırdı ,gözümü kırpmamam için demiri gözümü taktı ve operasyona Sağ gözüm ile başladı önümde ki yeşil bir ışığa gözümü oynatmadan bakmamı istedi.Lazer çalışmaya başladığında doktorum içimden 30 saniye saymamı istedi ve sağ gözüm için operasyon tamamlandı.

Aynı işlemler sol gözüm içinde tekrarlandı,koruyucu 0 numara lensleri gözüme yerleştirdi ve  ameliyatım 5-6 dakika kadar sürdü.Ameliyat sırasında hiç bir acı hissetmedim.Ameliyatım bittikten sonra doktorum 2 gün kadar ağrılarımın olabileceğini söyledi ve çıktı.Orada gözüme siyah bir gözlük taktılar.

Ameliyat çıkışı gözümde hiç bir ağrı veya sızı yoktu hatta çok fazla bir şekilde iyi durumdaydım.Şaşırmıştım ameliyata gelirken arabayla gelmiştim çıkışta da anneme arabayı kullanabileceğimi çok rahat olduğumu söylemiştim.

Ancak tabi ki görevli arkadaşlar daha önceden ve ameliyat çıkışı araç kullanamayacağımı belirtmişlerdi ve iyi ki de kullanmamışım.Çünkü ameliyattan yaklaşık 15-20 dakika sonra gözüm inanılmaz bir şekilde sulanmaya başladı ve gözümü açamıyordum.Sürekli kapatmak zorunda kalıyordum.

NOT : Ameliyat günü biraz koşuşturma yaşadım nedeni ise hastaneden verilen reçetede ki damlaları eczanelerde aramak zorunda kaldım malesef ki her eczanede bulunmuyor hastane yakınında ki eczanelere bakmanızı tavsiye ederim.Bu arada ilaçlara Bağkur ile 170 TL ödedim.
Ameliyat Sonrası ilk 24 Saat

Ameliyattan önce yaptığım araştırmalarda bazı kişilerin hiç ağrı sızı çekmediğini bazılarının ise çok fazla acı hissettiğini öğrenmiştim.Kendimde ağrımın olmayacağını düşünüyordum.Ancak ameliyatımdan yaklaşık olarak 1 saat sonra gözümde acayip bir batma ve yanma olmaya başladı.Hiç bir şekilde gözümü açamıyordum.Gözüme takılan koruyucu lens gözüme batıyordu ve gözümü açtırmıyordu.Hatta hastaneyi aratarak gözümü hiç açmamamın normal olup olmadığını sordurdum onlarda normal olduğunu söylediler.

O gün sabaha kadar gözümü açamadım ve sürekli yattım.Uyumaya çalışıyorum ancak gözümün ağrısından uyuyamadımda.Ameliyatım  o gün 16.30 gibi felan bitmişti ve ben o gün 17.00 gibi felan eve gelip yatmaya başladım.Ben bu saatten yaklaşık gece 2-3’e kadar gözümü hiç açamadım ve acı çektim.Zaten ameliyat sonrası takılan gözlüğü 3-4 gün boyunca sürekli takmak zorundasınız.Ben bu gözlük yüzünden de sıkıntılar çektim gözlük beni aşırı şekilde boğuyor yüzümü sıkıyor ve ağrıtıyordu.Bu gözlük yüzünden nefes almakta dahi zorlanıyordum en son akşam 20.30 gibi hava kararmaya başladığında gözlüğü çıkarmıştım.Gece 2-3 gibi gözümü açmaya başladım ve ağrılarım hafiflemişti.

En sıkıntılı saatlerimi atlatmıştım.Artık çok zorlanmıyordum sabah olduğunda ağrılarım iyice dinmişti ama tabi yine gözümün aşırı sulanması nedeni ile gözümü sürekli açık tutamıyordum ve kapatıyordum.Sabah gözlerime baktığımda çok fazla şişmiş olduğunu gördüm ve gözlerime buz tutuyordum.Ayrıca öyle bir uyku hissim vardı ki gözümü açmak istemiyor sürekli kapalı tutmak istiyordum buna rağmen uyku da uyuyamıyordum.İlk 24 saatimde yatarak geçti zaten telefon ve televizyon yasak olduğu için yatmak tek çareydi.Bu yüzdenden çok fazla sıkılıyordum.

Ameliyattan 2 saat sonrasında verilen damlalara da başlamak gerekiyor ve yoğun bir damla trafiği oluyor günde 4 kere 3 adet damla damlatılıyor.

Ameliyattan Sonraki 2.Gün

İkinci gün de hissedilemeyen hafif bir yanma hissi olabiliyordu.Hiç bir problemim yoktu tek sıkıntı sürekli yatmaktan canımın sıkılmasıydı bu sürede malesef yapacak hiç bir şey yoktu.Gözüm bulanıktı ancak eski gözlüksüz halimden iyi görüyordum.

Damlalara ve ilaçlara devam ederek 2.günü de bitirmiştim.

Ameliyattan Sonra 3 ve 4.Günler

Yine aynı ikinci günde olduğu gibi ağrı ve sızım yoktu.Sıkılmaya ve damla damlatmaya devam ediyordum. 4. gün doktorum Veysel Öztürk’le randevum vardı ve lenslerim çıkacaktı.Ameliyattan sonraki 4.güne geldiğimize randevum için dışarı çıktım.Güneş ışığı rahatsız etmiyordu ve fark ettiğim gözlerim evde  ne kadar bulanık gibi gelsede dışarı çıktığımda çoğu tabelayı okuyabiliyor ve net görüyordum.Bu beni mutlu etmişti.

Randevum 14.30’da idi hastaneye gittiğim 14.35 gibi doktorun yanından girdim halimi hatrımı sorup hemen koltuğa aldı ve gözümde ki lensleri bir cımbız yardımıyla çıkarttı.İlaçlarım hakkında hatırlatmalar yaptı ve 1 ay sonra yeniden kontrole gelmemi söyledi.Gözümün ise 1 hafta – 10 gün içinde netleşeceğini söyledi ve ordan çıktım.Yanından çıkış saatim yaklaşım 14.40 falandı çok hızlı olmuştu.

Bugün 18.07.2018 ve şuan ameliyattan sonra ki 5.günüm ve ben bilgisayardan bu yazıyı yazıyorum.Şuanda bir sıkıntı yok halen tam net görmüyorum aynı şekilde ancak televizyon ve telefona çok baktığımda gözümün biraz daha bulanıklaştığını fark ediyorum.Bu beni biraz korkutuyor.Gözümün iyice netleşmesini bekliyorum günlük aktiviteleri rahatça yapabiliyorum gözümün tam net olmaması buna engel olmuyor.

Gözüm net değil derken yanlışlık olmasın şu örneği vereyim : Ameliyattan önce televizyonda ki alt yazıları felan gözlüksüz okumam imkansızdı ancak şuan 5.günündeyim ve alt yazıları felan okuyabiliyorum.Bundan sonraki gelişmeleri de bu yazım altında sizlere aktaracağım.Şu anda No Touch Lazer ameliyatını herkese öneriyorum umarım bundan sonrasında da sıkıntı yaşamam.

Benim unuttuğum şeyler veya sizin merak ettiğiniz sorular olabilir bunları bana yorum atarak sorabilirsiniz.
No Touch Lazer Ameliyatından Sonra ki 6 Ay Sonra Durumum (29.12.2018)

Ameliyatım olalı 6 ayı geçkin bir süre oldu.Gözlerim çok şükür iyi durumda görüşümde bir sıkıntı yok ancak sadece biraz Göz kuruluğu,Göz yanması oluyor çok rahatsız edici değil ayrıca buna bağlı olarakta görüntüde bozulma veya başka bir sorun yok ancak bulanıklıklar olabiliyor.Hocam Veysel Öztürk ile görüşme halindeyim bir problem yok.

Tüm bunlar gözlüksüz bir hayat yaşamaya değer açıkçası 6 aydır gözlüksüz olmak ne kadar güzel bir duygu ben kendi adıma No Touch Lazer ameliyatını herkese öneririm aynı operasyonu kardeşim için de yaptıracağım yaşının dolmasını bekliyorum.

110 Comments

  • Nameless

   Aradan çok zaman geçmiş bilmiyorum okur musunuz ancak yazma gereği duydum.
   Eğer gözünüzde sadece 0.75 diyoptri miyop var ise bence kesinlikle excimer lazer ameliyatlarından uzak durun. 0.75 diyoptri sizin hayatınıza kesinlikle engel teşkil etmez. Kaldı ki yaptırsanız ve her şey yolunda gitse bile
   0.75′ lik farkı anlamazsınız bile.
   Excimer lazer ameliyatlarında zaten 0.50 ve altındaki diyoptriler başarılı olarak kabul edilir.
   Paranıza ve her ne kadar az da olsa alacağınız riske değmez bundan emin olabilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

 • Hasan

  Kardeşim geçmiş olsun anlattıkların bilgilendirici gerçekten. Bende Ankara şubede olmak istiyorum. Ama kalacak yer problemi olduğu için evime dönmek istiyorum otobüsle 4 saat sürüyor. Yanımda biri olması gerekir mi yani ameliyattan sonra görebilirmiyim otobüse binecek kadar.birde fiyat konusu nasıl olur acaba şuan 2200 TL diyorlar.

  • Teşekkür ederim otobüsle gitmek sorun olabilir gerçekten batma ve yanma çok oluyor gözünü açamıyorsun ayrıca da sürekli sulanıyor tabiri caizse şarıl şarıl su akıyor gözden ama gidenler olmuş yani senin yaptığın gibi yapanda çok var ben olsam zor giderdim yani her ihtimalde yanında birisi olsun.Fiyat için telefonda verdiklerine asla inanma oraya gidince fiyat yarı yarıya yükseliyor neredeyse telefonda bana 1.500 TL denildi ancak hastanede 3.500 TL oldu.

  • METE AÇIKGÖZ

   Selam ,
   Eğer ağrısız sancısız tek başına gelip gitmek istiyorsan, gözün uygunsa eğer Notouch lazer değil Ağrısız Lasık olman gerekir.
   Geçmiş olsun

  • Evet olur zaten bende ameliyata araba ile gitmiştim ameliyat çıkışı da arabayı sürerim birşeyim yok dedim ama 5 dk sonra gözlerimi açamadım Allahtan babam gelmişte ona verdim arabayı

 • Selman

  Abi ameliyat olduktan sonra o kızarıklık falan seni rahatsız ediyormu yada kızarıklık çokmu yoksa azmı. Kuru olması bende bazen oluyo hatta şuan oldu bile ama kızarıklık nasıl olcak onu merak ediyorum 14 yaşındayım ve 18 yaşına kadar gözlük yada lens kullancam galiba ama kızarıklık fazla oluyormu çünkü fazla olursa engel olabilir biraz bidee o kızarıklık ağrıtıyormu gözünü ? Daha doktora gitmedim ama bendede miyop olduğunu biliyorum çünkü miyop bir arkadaşımın gözlüğünü 1 kere taktım okuldayken tahtayı göremediğim yere geçtim ve taktım orada görmeye başladım sevinimmi üzülimmi dedim gözlük takmak çok engel oluyormuydu sana onuda söylermisin.

  • Sevgili kardeşim mutlaka bir göz doktoruna git ancak göz numaran çok yüksek değilse ve rahatsız olmuyorsan gözlük takma çünkü taktığın taktirde gözün iyice bozulur gözlüksüz hiç göremezsin.Kızarıklık konusunda acı sızı yok ancak gözümde ki kan belli oluyor ve fark ediliyor. Ancak uzun yıllar gözlük taktım hiç pişman değilim şuan mutluyum 🙂

 • Nunisi

  Merhabalar. 7 ocakta ben de ayni operasyonu yaptirdim. Suan 10 ocak ve telefondan bu yaziyi yaziyorum. Ilk 2 gün cehennem azabi gbi gecti hic ama hic acamadm gozlerimi. Dun koruyucu lenslerimi degistirdiler zira asiri batma vardi rahatladim. Yarin tqmamen cikarilacak lenslerim. Suan tv izliyorum normalde astigmat ve miyop 4 numaraya kadar cikmisti tvnin etrafini bile goremezken suan yazilar dahi net 🙂 ilk 2 gun sac bas yolduran o aci yerini huzura birakti. O aciyi goze alirsaniz sahane goruntu sizi beklio olcak arkafaslar 🙂 sevgiler. Bu arada ben istanbul caddebostanda oldum ameliyatimi.

 • Alp

  Dostum merhaba ben sınava hazırlanıyorum da terkardan önemli bi senem
  Yaklaşık operasyondan kaç gün sonra derslere dönebilirim
  Birde 15 gün icinde dershane başladığında sıkıntı çeker miyim?
  Çok tesekkür ederim simdiden 🙂

  • Alp, ilk 3-4 gün belki çalışmak istemezsin ama sonra çalışabilirsin bende ameliyat olduğum sırada dershaneye gidiyordum ameliyattan 1 hafta sonra ki derslerime gidebildim.

 • özkan

  ben ameliyat olalı 4 gün oldu. yarın kontrolüm var. şu an her iki gözümde net değil özellikle yakını hiç okuyamıyorum sol gözüm sağ göze göre çok daha puslu bu normal mi? lensler çıkınca görmede değişme oluyor mu?

 • Gúlçin

  Ameliyat olalı 33 gun oldu ve goruntu bulaşık sağol 0.50 sag 0.25 acaba bile kalmı daha geceler mıı yardımcısı olurmusunız??

 • Türkan

  Merhabalar, bende caddebostan da yarin randevu alirsam Akın Akyurt hocaya yaptıracağım. Astigmat ve miyop var. Derelerde 3 e yakın.. gozlukten kurtulmak istiyorum fakat ameliyattan korkuyorum. Düşününce bile korku oluşuyor 😑 ne önerirsiniz, ne yapmam lazım? Birde otobüsle gidip,gelmeyi düşünüyorum. Yanımda biri olacak. Çok sıkıntılı olur mu? Ona göre fikrimi değiştireyim. (Bu arada fiyattaki degisiklik korneanin ince olmasindan kaynaklaniyor. Bana telefonda 2550TL dediler ama hastaneye gidince 4000TL dediler) . yardimci olursaniz sevinirim, Şimdiden teşekkürler

  • Ameliyattan korkmanıza hiç gerek yok o makinaya girmek tedirgin edebilir belki ama zaten acı sızı yok üstelik 2-3 dakika içinde bitiyor ameliyatınız.Yanınızda biri varsa otobüs yolculuğu olabilir.

   Fiyat konusunda malesef öyle yapıyorlar pazarlık yapınız.

 • cemil

  bende şimdi konuştum ve emekli sandığı olduğunuz için ve şu an randevu oluşturalım eğer gelirseniz 150₺ muayene sizden almayacağız dediler. çarşamba gideceğim. ama çok yüksek fiyat vermelerinden korkuyorum. geçen sene (2017) ile bu sene arasında ciddi fiyat farkı var gibi. telefonda ise kesinlikle fiyat vermiyorlar. ve kadın kesinlikle tekrar nüksetmez dedi.

  • Muayene ücretini almamaları güzel olmuş fiyat olarak gözünüze almanız gereken rakam 3-4bin TL tekrar nüksetmeyeceği söyleniyor ama bakalım onu görmek için en azından 3-4 seneye ihtiyacımız var 🙂

   • cemil

    sanırım fiyat her sene yükseliyor o kadar parada vermek istemiyorum açıkcası. sonradan nüksedebiliyormuşta derece. o riskte var. bakalım yarın ne diyecekler? peki sizde hassasiyet oluştumu? ışığa karşı soğuga karşı rüzgara falan?

 • Damla

  Merhaba. Ben de no touch yaptırmak istiyorum ama ankaradaki hastaneye konyadan gidecegim. Toplam kac kere gidilmesi gerekiyor ona gore bir plan yapayim. Şimdiden tesekkurler

  • Hastane ile konuşsanız hatta İnstagramdan hocam Veysel Öztürk’e söyleyin eğer gözünüz uygunsa aynı gün içinde ameliyat olup geri konyaya dönersiniz.Hocamız yardımcı olacaktır kesinlikle

 • Gülçin

  Ameliyat olali bir bucuk ay oldu numaralarik 0.50 ve 0.25 kaldi bu durumu yasayip sonra duzelen war ? 3 ay icinde sonuc degisir mi ?

  • Ağrıdan kasıt batma hissi oluyor gözde koruyucu lens takıldığı için.Lense alışıksanız belki onuda hissetmessiniz ben hiç lens takmadığım için batmayı çok hissettim.Ben ameliyattan sonra 7-8 saat gözümü hiç açmadan yattım açmaya çalıştığımda lensin batmasından dolayı açamadım. Başka bir sorunum olmadı.

   • Nil

    Merhaba
    Salı günü olucam no toych ve yorumları okudukça tedirgin oldum ameliyet sonrası süreçle ilgili çünkü doktorum bana okuyabileceğimi ya da bi şey izleyebileceğimi söyledi tv fln yasak demenin aksine. Batma ağrı olabilir şiddeti kişiye göre değişir dedi 20 yıldır lens kullanıyorum bu arada. Koruyucu gözlük için de karanlık ya da loş ortamda gözünü ışık rahatsız etmezse çıkarabilirsin dediler ben şimdi nete inaniim şaşırdım :/

 • Özcan

  Selam arkadaşlar bende yeni bir operasyon geçirdim ve sizlerle paylaşmak istedim. Belki faydası olur diye düşündüm.şu an 33 yaşındayım ve kendimi bildim bileli gözlerim bozuk ve bu doğuştan geliyormuş . Ben bunu maalesef 3 yıl önce ögrendim.türkiyede bir çok doktora gittim kimse net bir teşhis koyamadı göz tembelliğim miyop uzak yakın görememe problem vardı en son Beyoğlu göz hastesinde gözümün lazere uygun olduğunu ama sadece gözlük taktığım da gördüğüm kadar görebilirmiş dedi doktor son anda vazgeçtim normalde 100/5 gözlükle anca 100/50 görebiliyordum sonrasında yurtdışında yaşamaya başladım . Gözlerim sabitti ne düzeliyor ne daha çok bozuluyordu yeni ehliyet alıcaktım maalesef gözlerim yetersizdi ve reddedildim. Sonra araştırıp almanya kölnde üniversite hastanesine randevu aldık ve tam 3 ay bekledik . Zamanım gelince gittik ve yaklaşık 6 saate yakın sürdü bekleme süresiyle beraber sonunda doktor emin olmamakta beraber doğuştan genetik göz rahatsızlığı olabilir dedi ve göz tansiyonu ölçülüp karar tekrar kontrol edilecek dedi ve 7 ay sonrasına randevu verdi sadece 30 saniyelik bir ölçüm için buradan sonrası benim dönüm noktam oldu 1 haftalık araştırmadan sonra Türkiye’de benim kaderimi değiştiren doktoru buldum.tabi önce ALLAHIN izniyle aradık ve firmadan 1 hafta izin aldığımı 5 günüm olduğunu söyledim . Sagolsunlar çok ilgilendiler ve 6 Şubat Pazartesi 16:30 günü randevu aldık ve Türkiye’ye İstanbul özel veni vidi göz hastanesine geldik ve hemen.randevuma gittim . Aklımda olan akıllı mercekti aslında ve gözüm çok kötüydü artık 100/50 görmeye bile razıydım bunu en iyi gözü doğuştan bozuk olan insanlar çok iyi bilir sonra doktorun odasına girdik ve doktor ÖZER KAVAKCIOĞLU çok güzel karşıladı hemen şikayetimi bile sormadan 3 dakika içinde yaptığı muayene ile bana 20 senede bir düzine doktorun veremediği cevapları verdi ve resmen dondum kaldım. İki gözümde doğuştan bozuk ve miyop olduğumu beyinin buna alıştığını göz tembelliğim olduğunu gözlüksüz sadece 100/5 gözlüklü 100/50 gördüğümü söyledi bir kaç test istedi ve hemen testleri yaptırdık muhtemelen göz tomografisi gibi bişey 15 dakika içinde tekrar yanına davet etti ve anlattı göz retinamın kalınlığı ve göz tansiyonumun çok güzel olduğu söyledi ve ufak bir operasyon yapacagını ve 1 hafta içinde 100/100 görecegimi ve ömrümün sonuna kadar asla tekrar gözümün bozulmayacağının bana garantisini verdi. İnanamadım ve Tekrar sordum gerçekten 100/100 görecekmiyim gülerek evet dedi O anı asla unutamam mutluluğumu tarif edemem ilk kez normal bir insan gibi görecektim ve çok umutluydum artık sonrasında 2 gün sonraya randevu verdiler ve o gece uyuyamadım heyecandan ve büyük gün geldi çattı ve hastane ye gittim önce damla damlattılar bu arada gözüme LASİK LAZER yöntemini uygun görmüş doktorum . Beni ameliyathane ye aldılar ve güzel bir Tarkan şarkısı eşliğinde şarkı bitmeden hiç bir acı hissetmeden tahminen 4 dakika gibi sürede bitti.lazer işlemi tek göze en fazla 5 saniye falan sürmüştür sonra geçici lens takıldı sonrasında gözümü açabilirmiyim diye sordum doktor a tabii dedi damlalardan dolayı çok suluydu ama ilk açtığımda gözümü hissedebiliyordum görüntüm daha keskindi etrafım daha bir aydınlıktı sanki sonra doktorum karşıma geçti ve nasılsın Özcan dedi bende çok iyiyim dedim ve tekrar sordum hocam gerçekten normal bir insan gibi görücekmiyim artık doktorumda gene gülerek evet geçmiş olsun dedi sonra gözüme hastanenin özel gözlüğünü taktılar 3 tane ayrı farklı damla yazdılar biri antibiyotik biri kuruluğa karşı diğeri ağrılara karşı her 3 damla günde 4 defa 5 dakika aralıkla damlatılıyordu ilk bir hafta antibiyotik damla bitiyor 2 hafta 2 tane damla günde 2 defaya düşüyor sonrasında kalan 3 ayda Sadece kurumaya karşı olan Damla kullanıyor ve günde 2 defa ve 1 hafta duş almak yasak ilk damla ameliyattan 2 saat sonra o 2 saate biraz ağrıma oluyor ama ilk Damla’dan sonra agrı hemen kesiyor eve geldim akşama doğru damlalarımı damlattık ben dayanamadım ve televizyona bakmak istedim eskiden gözlükle 2 metreden anca yarım yamalak izledigim maçı o gün belki 5 metre mesafeden gözlüksüz net görüyordum altyazıları bile okuyordum aynı gün bende ALLAHIN mucizesiydi bu o gece özel gözlükle yattım 2 gün özel gözlükle yatılıyor gece uyurken gözü kaşımaya karşı önlem hemen bir gün sonra muayene gittim ve geçici lenslerim alındı tekrar göz kontrolüm yapıldı 2 gün önce sadece en büyük harfi görüyordum ışıklı tabloda ama LASİK lazerden sonra neredeyse en küçük harfleri bile seçebiliyordum doktor Harika 100/80 olmuş görüşün şimdiden dedi ve 1 hafta içinde 100/100 olacağını söyledi sonrasında hatıra fotoğrafı çektirdik hayatımda gördüğüm en bilgili mütavezi doktordu bişey sormak istersek whatsapp numarasını verdi ve yardımcı olacağını söyledi çok teşekkür ettik ve çıktık ve bugün maç izleyeme gittim eskiden projeksiyon da gözlükle 2 metreden bakardım maça iyi görmek için ams bugün mekanın dışından abartısız 20 metreden net izliyorum maçı ALLAH herkese nasip etsin bu mutluluğu son olarak fiyatlara gelince muayene 350 lira göz filmi 300 lira damlalar 550 lira LASİK LAZER 6000 lira ama tamamı özel sigortam olmadığı için . SSK olursa daha uyguna geliyor umarım yardımcı olmuşumdur sizlere benim tavsiyem doktor ÖZER KAVALCIOĞLU diyorum gerisi teferruat hepiniz ALLAHA EMANET olun

 • Mly

  Benim de miyop hemen hemen aynı ve astigmat da var. 15 yıla yakın lens kullanıyorum gözlük olarak da sadece titanyum başka mümkün değil. Önemli bir durumda vs gözlükle de uğraşılmıyor…lensi takana kadar zaman kaybı, kıl tüy derdi. Bu aralar göz kuruluğum için kullandığım ilacı hiçbir eczanede bulamıyorum. No touch uygulamasını burada gördüm. Ameliyat değil de sonraki anlattıklarınız beni tedirgin etti. Sanırım birkaç gün refakatçi olması lazım. Ankara için Veysel bey önerilmiş hep. İstanbul için kim önerilebilir? Normal muayene ücretsizmiş de no touch için yapılacak muayenede ssk emekli veya çalışan ücreti nedir? Bu konuda bilgisi olan yazabilirse sevinirim.

  • Ameliyat sonrası bir sorun yok sadece 6-7 saat gözünüz kapalı yatmalısınız gözünüzü açmaya çalıştığınız zaman açamıyorsunuz çünkü. Lens kullanımına alışıkmışsınız belki sizi rahatsız etmeyecek ve daha rahat geçireceksiniz. İstanbul için Özer Kavalcıoğlunun ismini çok fazla duymuştum.

 • Mtsc

  Merhabalar,
  Detaylı açıklamaların için öncelikle teşekkür ederim. Bende bugün muayene oldum. No touch lazerin uygun olacağını söylediler mercek ölçüleri uygunmuş. Derecelerim yüksek her iki Gözde 7 civarı miyop , 5 civarı astigmat var derecelerden dolayı fiyatın yüksek olduğunu söylediler 9500 tl fiyat verdiler sizce bu fiyat normal mi

 • Ali

  Merhabalar ben sol gözümden keratokonus yüzünden ccl tedavisi oldum ve şuan kornea kalınlılığım sol 452 sağ 506. Acaba No Touch Lazere uygun mu bilginiz var mı ? Birde bu tedaviyi olmuş biriyle görüştüm görüşünün bir anda bozulduğunu söyledi bu durum hakkında ne biliyorsunuz acaba ? Şimdiden teşekkürler

  • Selam,
   Kornea kalınlığından ziyade Kornea topografisindeki keratometrik değerlerin,pupilla çapların ve gözlük numaralarının hepsi bir arada harmanlandığı zaman ortaya ne çıkıyorsa o işlem yapılır.Yani gözlük numarasına göre yapılacak ablasyon değerleri hesaplanır ve eğer postop bir sorun yaratmayacak bir değer kalıyorsa TOPOLAZER yapılır.
   Geçmiş olsun

 • Tarik

  Bana ücretsiz dediler bi gittim 220 tl aldılar lazer e 1700 dediler 5000 bine çıktısına arayıp telefonda dedikleri 3500 olur dediler anlamsız bi yer bende ODAK gözde olmaya karar verdim ne olursa olsun 2000 dediler

 • Gulcin

  Arkadaslar bilen varsa bilgi verebilirmi devlet hastanesine de gittim ozel ameliyat oldugum doktorada gittim ikiside farkli konusuyo 3 bucuk ay once ozelde no toch ameliyat oldum gozlerimde hafif bulaniklik kaldi . Ozel doktor basindan savdi ozelde gozlerim güya 0.25 0.0 mis gozlerim. Ama devlet hastanesine gidince 0.25 0.50 cikiyor nasil oluyor bole anlamadim ama ben bulanik goruyorum uzagi napmm gerek mahkemeye mi vermem gerek yoksa daha duzelirmi fikir verin anlayan varsa .. gulcinahmetmustafa@gmail.com mail atarsaniz sevinirim bilgisi olan warsa

 • Ekrem

  Bende ankara veni vidide no touch oldum veysel hocama göz numaralarım 4.75 biri 4.5 ameliyat olalı 2 ay geçti göz numaralarım biri 0.25 biri 0.50 ama sağ gözüm diğerine göre daha rahat görüyor randevuya gittiğiğimde göz kuruluğu var galiba inşallah geçer systane göz damlası kullanıyorum.

 • Asli

  Merhaba.. yaklaşık 3 ay önce no touch ameliyatı oldum ve memnun değilim. Evet doktora gittiğimde tüm yazıları zor da olsa okuyabiliyorum.. ama bahsedilmeyen dezavantajları var. Gece görüşüm hala çok kötü. Gece araba kullanmakta çok zorlanıyorum. Güneş gözlüğü kullanmadan zorlanıyorum çünkü ışık hassasiyetim arttı. Derinlik alğısıyla ilgili sorunum var. 5 m mesafedeki ardışık iki nesnenin hangisinin daha önde veya arkada olduğunu kestiremiyosunuz.. yani dikiz aynasına bakıp acaba şu arkadaki araba bana ne kadar yakın diye baya bi düşünüyosunuz.. yani totelde gozluk taktigimda normal gorebiliyorken no touchtan sonra hernekadar sonuclar normal gorunse de NORMAL GOREMIYORUM.. bende durum bu malesef..

 • Batuhan&Tunahan

  Merhaba, Bende 27 yıldır gözlük kullanıyorum iki tane canavar oğlum var iki tane gözlük kırdım bugün iyisinden bir gözlük yaptırsam 800 veya 900 TL ye yaptirabilirim gözlük olayından bende çok sıkıldım ve gözlük yaşam konforunu çok düşürüyor, çocuklarla rahat boğuşamiyorum 😊 yatarak tv izlemek zor birde benim ufaklık gözlüklere dalıp gözümden kapamayı çok seviyor ben kollamaya çalıştıkça o oyun haline getiriyor. Sanırım bu ameliyatı olup ömrümün kalanında konforlu bir yaşam sürmeyi tercih edeceğim 😄😄 biraz daha araştırayım bakalım.

   • selda

    Senden cesaretle pzrts günü ameliyat oldum..ilk 2 gün çok canım yandı sürekli uyumaktan başka bir şey yapamadım ..3. gün yavaş yavaş gözlerim açıldı dün gözlük ve lens çıkartıldı.1 ay sonra kontrol var.fakat yakını görmek uzağı görmekten şuan daha zor.ben 12 yaşımda gözlük kullanmaya başlamıştım şu an 47 yaşımdayım ve bugünkü halimden şimdilik çok memnunum hatta araba bile kullandım..tavsiye ederim ilk 2 gün biraz zorluyor ama geçiyor…

 • Vehbi Erdoğan

  Merhaba
  Ben olmayı düşünüyorum sırf astsubaylık için ama astsubay bi abim önermiyor ameliyat sonrası gözdeki tabaka inceliyor ve sonrasın sıkıntı yaşıyorsun ordudan atılmaya bile sebep olur demişti hatta yani anlayacağın lazer olursa tabakada bi incelme oluyor mu

  • Öncelikle bence kesinlikle olmalısın Astsubaylık olmasa dahi gözlükten kurtul bence ancak no touch lazer sisteminde gözde kesici işlem yapılmadığı için incelme olmuyor şeklinde biliyorum yinede hocalarıma danış

  • Selam,
   Zaten hangi teknikle olursa olsun lazerin amacı kornea dokusuna bir şekil vermek ve ışığı doğru noktaya düşürmektir.Lazer esnasında numaranın yanında korneadaki aberrasyonlarda düzeltilir.Ama Notouch lazer ağrılı ve kuruluk yapan bir yöntemdir ve görme hemen düzelmez.Önemli olan lazer sonrası taban kornea kalınlığı önemli.Lazer sonrası kornea 400 mikron altına düşmüyorsa sorun yok.Zaten tetkik yapmanın amacıda zaten budur.Lazer sonrasını görmek.Ağrısız Lasık ile göz uygunsa hem ağrısız lazerinizi olursunuz hemde doğru dokuya(stroma) lazer olmuş olursunuz.
   Geçmiş olsun

 • Ramazan

  Merhaba yazınız için öncelikle teşekkür ederim benim gözlerimde doğuştan bozuk şuan 20 yaşındayım ve göz derecelerim 12 numara no touch laser tedavisi olabilirmiyim teşekkürler

  • 2-3 gün önce kardeşimi No Touch Lazer için Veysel hocama götürdüm ve onun göz numaraları da sizin gibi yüksek ancak malesef ki Veysel hocam ameliyat için uygun değil dedi göz numaraları çok yüksek olduğu için ameliyat olsa dahi 3-4 numara kalacağını söyledi Kalıcı Lens önerdi ancak onun içinde 14.000 TL fiyat çıktı

 • Zeynep

  Merhaba ben 19 yaşındayım öncelikle son bir kaç gündür ameliyat olmayı düşünüyorum era gözde muayene oldum bana uygun olduğumu ameliyatı olabileceğimi söylediler yanma batma ağrı bunların hepsini anlattılar ama eve gelip yorumlarını okuyunca vazgeçtim. Ameliyattan sonra gözünde kalıcı hasarlar oluşanlar varmış ya da ne bileyim bulanık puslu gören , iki gözünün farklı gördüğünü söyleyen. Tırstım açıkçası. Ama bir yandanda numaralarım çok yüksek 8-7 miyopum artık gözlük kullanmak istemiyorum. Ameliyat olduktan sonra bir kaç gün ağrıya katlanabilirim ama denildiği gibi geçmeyen bir bulanık görme falan varsa yada daha başka bir şey açıkcası pek içime sinmiyor. Sizdede 4 ay bulabık yada iki gözün farklı görmesi gibi bir şey oldu mu yada olduysa düzeldi mi sizce ben ne yapmalıyım

  • Selam, sakın 7- 8 miyopa Notouch lazer yada Prk gibi açık lazer olmayınız.
   Haze(leke) kalma ihtimali yüksek.Kornea dokusu yeterli ise Ağrısız Lasık yada yeterli değilse ICL en doğru çözümdür.
   Geçmiş olsun

 • Uğur

  Öncelikle geçmiş olsun Çok güzel bir bilgilendirme yazısı tsklerr insanin aklındaki bir çok soruya cevap niteliginde olmuş
  Gozundeki kızarıklık ameliyat olmadan öncede vardı anladığım kadari ile ve devam ediyor ama bir sorun yaratmıyor sende herhalde ve ameliyattan sonrası ve ileriki donemlerde de devam edebilecek olan bulanık görme sorunu genelde sorun bu görünüyor sende yok herhalde hali hazırda

 • Karabiberim

  Kızım’ın bu gün Dr. Veysel ÖZTÜRK hocama ameliyatını yaptırdık. Şu an itibariyle biraz ağrıları var. Yaz kampanyasından faydalandık. Ücret 2790 tl. alındı. Muayene ücreti hariç. Allah’ın izniyle inşallah herşeyi daha güzel görecek yavrum. Tüm hastalara geçmiş olsun acil şifalar.

 • Ali

  Ben de bugün muayene oldum, no touch için uygun denildi ancak yukarda yorumda Aslı hanım gece görüşünde ve derinlik algısında sıkıntı yaşamış olduğunu yazmış kendisi bu yazıyı okursa cevap yazabilir mi, biraz kararsız kaldım açıkçası

 • Öncelikle geçmiş olsun.
  Notouch Lazer operasyonlarında aslında lazerlenmemesi gereken dokular lazerlendiği için ilk günler şiddetli ağrı olur ve görme bulanıklığı uzun sürer.Netleşmesi bazen aylar alır.
  Normalde lazerin hedef dokusu korneanın hedef dokusu stroma(3. tabakadır).
  Korneası yeterli olanların Notouch lazer yerine Ağrısız Lasık olmaları hem çok hızlı iyileşmesi hemde işinden gücünden kalmadan aynı gün normal hayatına başlaması yönünden çok avantajlıdır ve doğru dokuya yapılan bir lazerdir.Korneası ince olanlar ve numarası 1.5 altında olanlar için notouch yapılabilir veya bu numaralara dahi Ağrısız Lasık yapılabilir ağrı sızı istemeyenler için.
  Sizede tekrardan çok geçmiş olsun.

 • Semra Seker

  Merhabalar ben almanyadan gelip no touch işlemini yaptirmak istiyorum siz 1 ay sonra tekrar kontrol olmaniz gerektigini yazmissiniz acaba ben 1 hafta kalsam bu işlem için yeterli olurmu arti ben biraz endişeliyim sonuçta gözlerimiz en hassas bölgelerimizden gönül rahatligi ile yaptirmami tavsiye edermisiniz 12 yildir lens kullaniyorum biktim saygilarimla

 • Emirhan buhan

  Merhabalar 2 kere astsubaylığı kazandım mülâkatları herşeyi geçtikten sonra gözlerden evlendim sol 1.75 sağ 1.50 astigmat var. Bende gözleri çizdirmrye karar verdim internet ten venividi göz hastanesi çıktı. Hastane ve lazer tedavi hakkında hiçbir bilgim yoktu interneten yorumlars bakarken sizin yazıyı gördüm bu biraz daha bana hastane ve tedavi hakkında güven verdi. Veysel hocadan randevu aldım. Bugün 2. Günüödeyim ilk gün çok acı çektim bugun çok çok rahatım batma yanma vsvs yok şimdi bu yazıyı yazarken biraz yaş geldi. Pazartesi lenslerim çıkacak. Size de ayro teşekkür etmek istiyorum sağolun sizin yazınız sayesinde Gönül rahatlığıyla tedavi oldum

 • Arkadaşlar herkes aynı değil benim 4.5 Numara mıyopum vardı , oldum ameliyatı 25 gün oldu gözlerim çok kötü durumda biri odaklanma sorunu yaşıyor dıgerı ıse daha kötüleştü artık gözlükte takamıyorum gözlükle görülmüor düzelmeyecek diye çok korkuyarum herkese inanmayın birinde düzeldi diye sizde de düzelecek diye bir şey yok inanmayın galiba gözlerimi kaybettim çok pişmanım olmadan once iyi araştırın doktorlar bunları söylemiyor. :(( yazarken bile göğüsüm ağrıyor korkudan iyileşemeyecek galiba.

 • Ehsan

  Merhaba Emrecan bey ben de ameliyat olmayı düşüyorum çok araştırdım kafam karıştı çünkü çok fazla yöntem var hangi yöntem daha iyi olduğunu kafamı karıştırdı size neden No-touch yöntemini seçtiniz neden Eximer lazeri seçmediniz,ayrıca bu yöntem ile ameliyat olmak isteyenler 10 15 sene sonra bir daha ameliyat olmaları gerekecekmis bu doğru mu acaba lütfen bilgi alabilir miyim sizden teşekkürler

  • 10-15 sene sonrasını bilmek zor yani onu düşünmeyin bence ben No Touchu gözün kesme biçme yapılmadan 3 dakikalık ameliyat sonrasında düzeltilmesi nedeni ile seçtim çok şükürde kurtuldum hayatımda verdiğim en doğru kararlardan birisi

 • ELİF

  ÖNCELİKLE TÜN HASTALARA GEÇMİŞ OLSUN AKLIMDAKİ SORULARA CEVAP BULABİLMEM İÇİN Bİ İLETİŞİM NUMARASI VERİR MİSİNİZ ACABA?
  SAYGILARIMLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.