Tren Teşkil İşcileri Makinist Olabilir mi ?

Tren Teşkil İşcileri Makinist Olabilir mi ?

Yine çok sorulan sorulardan bir tanesi Raylı Sistemler okuyan bir öğrenci okulunu uzatıp Makinistlik okuyabilir mi ?Bu sorunun cevabı biraz karmaşık durumda çünkü ortada net ve kesin bir bilgi bulunmuyor sağdan soldan alınan duyumlar konusunda cevap verilebiliyor.

Tren Teşkil İşçileri Makinistliğe geçiş yapabilirler ancak okudukları okulun Raylı Sistemler Makine , Raylı Sistemler Elektrik bölümünü okuyan öğrenciler okullarını uzatarak Makinist veya Makinist Yardımcısı olabilirler ancak Raylı Sistemler İşletmeciliği okuyan öğrencilerin böyle bir hakkı bulunmuyor.

Yine çok merak edilenler arasında bir de DGS konusu var bana sorulan sorular arasında ” Raylı Sistemleri okuduktan sonra DGS sınavı ile nereye geçebilirim ? ” şeklinde eğer Raylı Sistemler bölümünü bitirirseniz DGS sınavı ile Lojistik ile alakalı bölümlere geçebilirsiniz.

Ancak son zamanlar ortada dolaşan bir bilgiye göre Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümünü okuyan öğrenciler içinde Makinistlik yolunun açıldığı yönünde bir bilgi var ancak kesin bir bilgi değil.

Yine aynı şekilde bir başka haber ise Makinistlik Kursları bu kurslar sayesinden sanki Ehliyet alırmış gibi Makinistlik Kursuna giderek makinist olma yolunun olduğu söyleniyor ancak yine kesin bir bilgi değildir.

Ben sürekli olarak bu konuların içerisindeyim ve araştırma halindeyim öğrendiğim bilgileri zaten direkt olarak buradan sizlere aktarıyorum.

Bu konular hakkında bilgisi  veya sorusu olan arkadaşlar bana buradan yorum atabilirler ben de gereken araştırma ve incelemenin ardından sizden aldığım bilgileri buradan aktarabilirim.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.