Yatırım Yapılması Gereken Kripto Paralar

Yatırım Yapılması Gereken Kripto Paralar

Hepimiz günlerde Bitcoin denilen bir kelime duymuşuzdur.Bitcoin bir kripto para birimidir daha detaylı bilgi isteyenler Bitcoin Nedir ? adlı yazımı okuyabilirler.Bitcoin geleceğin para birimi bu kadar ünlü olmasının sebebi ise çok fazla değerlenmesi ve küçümsenemeyecek rakamlara ulaşmasıdır.

1 Bitcoin bu yazı tarihi ile şuan 47.000 TL civarında seyrediyor ancak nerede ise bunda 1 – 1.5 yıl önce bir bitcoin yaklaşık 4-5 bin TL civarlarındaydı 1-2 sene içerisinde bu kadar hızlı yol almasıyla birlikte ortaya çok fazla kripto para birimi çıkmış oldu bende bu yazımda yatırım yapılabilecek bazı kripto para birimlerinden bahsetmek istiyorum.Benim kendimin de yatırım yapmış olduğum şuan 2 tane dijital para birimi mevcuttur.

1- Dogecoin (DOGE)

Ortaya çıkışı bir şaka sonucu olsa bile dünya piyasalarında kabul gören kripto para birimlerinden bir tanesidir.Şuanda değeri yaklaşık bu yazı tarihi itibari ile 0.009439TL’dir.Ancak ilerde çok değerleneceğini düşünmekteyim ve yatırım yapılması gerektiğini düşünüyorum.Ben kendim şuanda 20 TL’lik bir dogecoin aldım 1-2 sene elimde tutmayı düşünüyorum şuanda elimde ki Dogecoin miktarı 2118.86852421’dır.İlerleyen zamanlarda 1 TL olduğunu düşünürsek 2118 TL para yapıyor bu bile bizim gibi küçük yatırımcılar için değerli bir para üstelik 20 TL gibi bir sermaye ile kazanmış olacağız.Birazda hayal gücümüzü kullanırsak ilerde 1 Dogecoin’in 50 TL’ye denk olduğunu düşündüğümüzde 2118x50TL tam olarak 105900 TL yapar çok güzel bir rakam bence denemelisiniz 🙂

2- Ripple (XRP)

Açıkcası bu kripto para biriminden hiç ümitli değilim ancak yinede 20 TL kadar alım yaptım ve elimde bekletiyorum nedeni ise XRP çok meşhur bir kripto para aslında Dünya üzerinde bir çok banka ile anlaşmalar yaptı hatta Akbank bile kabul etti bu para birimini ancak piyasada çok fazla XRP olması nedeni ile çok yükselmesini kendim beklemiyorum.Bu yazının tarihi itibari ile bir XRP tam olarak 1.05 TL’den işlem görüyor.Çok ilerde değerleneceği bir çok uzman tarafından düşünülüyor

3- Litecoin (LTC)

Litecoin ,benim en sevdiğim dijital kripto para birimidir.Çok saygın güçlü ve dirençli bir para birimi bana göre ancak ben bu para birimine yatırım yapmadım sebebi ise benim öğrenci olmam ve bu kripto paranın yaklaşık olarak 419.00TL olmasıdır.Benim bu para birimine yatırım yapmam harçlıksız kalmam anlamına gelir 🙂 Litecoin’i ilk defa geçen sene 2016 senesinin Temmuz aylarında felan öğrendim ve ilk öğrendiğim de 1 LTC 30 TL’den işlem görüyordu.Şuanda bu seviyelerde geziyor durumu olan kişilere yatırım yapmasını önerdiğim Kripto Paraların başında Litecoin gelir.

Yukarıda Yatırım yapılabilecek bazı kripto paralardan bahsettim benim burada yazdıklarım kendi şahsi görüşlerimdir yatırım yapmadan önce sizinde araştırma yapmanızı öneriyorum.Bu arada belkide geleceğin milyonerlerinden birisiyim artık 🙂 Hangi borsalarda işlem yaptığımı soracak olursanız Dogecoin ve Litecoin için Koineks’i Ripple için ise Bittürk’ü kullanıyorum.

#GÜNCELLEME 19.12.2017

Yazı yayınlanalı toplamda 15 gün oldu ve ben bir güncelleme yayınlamak istedim çünkü belirttiğim coinler de çok güzel gelişmeler yaşandı.

DOGECOİN : Yazının yayınlandığı tarihte bir Dogecoin yaklaşık olarak  0.009439TL idi ancak üzerinden 15 gün geçtikten sonra şuan bir dogecoin fiyatı yaklaşık olarak 0.026000 TL civarında %150 gibi bir artış söz konusudur ilerleyen zamanlarda daha fazla artacağını düşünüyorum.

RİPPLE (XRP)  : Yine yazının yayınlandığı tarihte 1 Ripple 1.05 TL’den işlem görüyordu ancak üzerinden geçen 15 gün gibi kısa bir süre içerisinde 1 Ripple 3.50 TL’den işlem görmeye başladı çok kısa süre içerisinde 2.45 TL’lik artış yakaladı.

LİTECOİN : Litecoin beni hayretler içerisine düşüren bir gelişme yaşadı ben bu yazıyı yayınladığım da bir Litecoin (LTC) 419 TL gibi bir fiyata satılıyordu ancak şuanda 1 Litecoin kaç TL biliyormusunuz ? tam olarak 1.500 TL civarında işlem görüyor inanılmaz bir ivme ile yatırımcılarına çok büyük paralar kazandırdı.

İşte 15 gün içerisinde olup bitenler bunlar kısa süre içerisinde yine bir güncelleme yazısı yayınlayacağım.

GÜNCELLEME : 31.12.2017

Bu güncellemeyi Ripple için yapıyorum çünkü Ripple bir devrime imza attı.Evet benim o hiç güvenmediğim coin aşırı derecede yükseldi. XRP çıkış tarihinden itibaren ilk defa 1$’ın üzerine çıktı şuanda 2.20$ civarında işlem görüyor.Yani 1 Ripple Türk Lirası ile 9 TL civarında 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.